En Yeni Yazılar

Yargılandığın Kadar mısın?

Yaşam yargılarla dolu.Var oluşumuzun devamı için yargılarımız çok önemli;bize kötü-iyi ayrımı yapma kararında yol gösterici. Ama insanoğlu her şeyi kirletebilme potansiyeline sahip ve ne yazık ki bu güzel insansı özelliğimizi de kötü yönde kullanarak kirletebiliyoruz. Peki ya sen? İnsanları yargılıyor musun?Peki ya yargıların ne kadar doğru?Yargılanmaktan hiç hoşlanmadığımız halde yargılamaya bayılır hale geldik…

Çocukluğuna git,matematikten düşük not aldığında ”Tembelsin!” dendiği gün ne kadar acımasızlardı değil mi ?Halbuki sen sadece bir dersten yeteri kadar emek vermediğin  ya da farklı şartlardan dolayı kötü not almıştın ama sen o gün tembel diye yargılandın! Bir gün birine bir iyilik yaptın ve ardından çevrenden yine bir yargı ”Safsın,ona iyilik yapılır mı?”.Ama bu senin kararındı ve sen karşılık beklemeden bir iyilik yapmıştın sadece öyle değil mi?

Peki bu yargılar içinde büyürken ne kadar sağlıklı bireyler olduk ya da oluyoruz?Belki de çocukluğumuzda defalarca duyduğumuz o yargılamalar yüzünden şimdi hiç bir şeye kendimizi tam ya da ait hissetmiyoruz,çünkü gerçek tamlığımızı oluşturamadık.

Yargılar ateşe el değdirmede bize yardımcı olsun,komşunun kızının saat kaçta eve girdiğinde değil,tehlikede ya da güzel bir anda kararımızı etkilemek için düşüncemizde yer etsin,daha fazlasını yaparak zihnimizi kirletmesin.

İnsanları yargılama,herkes kendi varoluşu içinde bir yolda ve insanların yargılarını da önemseme!En doğrusunu yap ve ilerle.

Potansiyelini keşfetmen dileğiyle…

 

ÇİSEM ARACI AYVALI hakkında ()
İşletme mezunu bir Sosyolog adayı.. Bana yorum ile veya modernminimalizm@gmail.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz, Potansiyelinizi keşfetmeniz dileği ile....

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: