En Yeni Yazılar

İnsanoğlu

Bir anne,yeni doğum yapmış.Bebeğini emziriyor,huzurda…Sonra bir adam yaklaşıyor,anneye göre epey cüsseli.Anne zarar geleceğini düşünmeden yavrusunu emzirmeye devam ediyor… derken adam nişan alıyor ve tek hamle; anne yerde yatıyor, yavrusu korkmuş,anne can acısında.

Bir küçük bebek düşün! Daha yavruyken annesinden koparılıyor ve sırf para uğruna işkenceye maruz bırakılarak fıtratına ters hareketler yaptırılıyor.Yaşaması için öğrenmesi gerek,öğreniyor da.Ama bu kadar eziyet yeter mi?Yetmez! Kapatıyorlar küçük bir alana ve kendinden daha güçlü ve zeki olanı eğlendirmesini bekliyorlar. Ne için ? Pek tabii PARA!

Bir can düşün,günlerdir aç.Sonunda bir kap yemek bulmuş.Tam oturmuş yemeğini yiyecek,biri geliyor yemeğine basıyor tekmeyi,dökülüyor tüm yemek … Can aç!

Bir can düşün; kalacak yeri yok.Soğuktan korunacak kuytu bir yer bulmuş,yatmış,kimseye zararı yok.Sadece uyuyor…Sonra bir insan geliyor,tekmeyi basıyor!

Sonra insanoğlu nişan alıp ÖLDÜRMENİN adına AV diyor,ESİR etmenin adına SİRK ,tekmelemeyi hak buluyor.En kötüsü de çağına medeniyet,kendine de medeni diyor…

Masum bir canı öldürmek spor değil cinayet,sirkler eğlence yeri değil esarettir ve en önemlisi insanı medeni yapan bulunduğu çağ değil, yaşamda aldığı haldir.

İnanıyorum; Dünya hayvanlar için cennet olduğu gün, insanoğlu için de cennet olacak…

Potansiyelini keşfetmen dileğiyle…

ÇİSEM ARACI AYVALI hakkında ()
İşletme mezunu bir Sosyolog adayı.. Bana yorum ile veya modernminimalizm@gmail.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz, Potansiyelinizi keşfetmeniz dileği ile....

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: