En Yeni Yazılar

Hoşlanma İhtimalini Arttıran 4 Etken

Psikolojik araştırmalar hoşlanma halini arttıran 4 madde olduğunu söylüyor.Bunlar;

1-Fiziksel beğeni 2-Benzerlik 3-Mekansal yakınlık 4-Karşılılık

1-Fiziksel Beğeni;Karşı tarafın fiziksel görüntüsünü beğendiğimizde kişi ilgimizi çekiyor ve o kişiden hoşlanma ihtimalimiz artıyor.

2-Benzerlik; İnsanların kendilerine benzer ilgi alanları,tutumlar,değerler ve fikirlere sahip olan insanlardan hoşlanma oranları diğerlerine göre daha yüksek.

3-Mekansal Yakınlık;Kişiler kendileriyle aynı mekanlarda bulunan insanlardan daha kolay etkileniyor ve hoşlanıyor.Aynı mahalle,aynı iş vs.

4-Karşılık;Kişi kendisinden hoşlandığını hissettiği kişiye dikkat etmeye başlıyor ve bu da kişinin farkında olmadan karşı taraftan hoşlanma ihtimalini arttırıyor.

 

Potansiyelini keşfetmen dileğiyle…

 

 

ÇİSEM ARACI AYVALI hakkında ()
İşletme mezunu bir Sosyolog adayı.. Bana yorum ile veya modernminimalizm@gmail.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz, Potansiyelinizi keşfetmeniz dileği ile....

Hoşlanma İhtimalini Arttıran 4 Etken hakkında 2 Yorum

  1. baksen ne kadar çok biliyorsun bende gördüğüm kadarı ile insanlar ya çok güzel olan insandan yada çok yakışıklı olan erkekten hoşlanıyor sanıyordum sana bir soru sen hiç sokakta yada kafeler de ne bilim Aile çay bahçesinde Kel adamla ve şişman kadınla gezen yada ele ele tutuşup gezen bir kafede yada aile çay bahçesinde çay içen gördün mü? Asla göremesin senin bu anlattıkların yada yazdıkların çok seneler önceydi artık insanlar kafaları değişti insanlar görüntüyü herzaman güzel olsun istiyor. öyle insanlar gördümki Çebinde Bir bardak su alacak parası yok ama elinde 2500 veya 3000 bin lik telefon var. sence bu insanlar Enayimi de 3000 bin lira vermişler ellerindeki telefona? söylesene? senin yazına bu sözler örnek karşılıktır.

    Liked by 1 kişi

  2. vakit buldukça diğer yazılarını da okurum.

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: