En Yeni Yazılar

VAZGEÇ-ME!

Bir hayalin var ya da bir yeteneğin.O hayalin, o yeteneğin peşinden deli gibi koşmak istiyorsun,ama bir ses sürekli fısıldıyor; ”Bir sürü kişi zaten onu  yapıyor,vazgeç!…”

VAZGEÇME!

Evet belki bir sürü insan senin yapmayı istediğin o şeyi yapıyor,belki tüm dünya bununla uğraşıyor…Ama hiç kimse sen değil,bu yüzden o şeyi hiç kimse senin gibi yapamayacak.Senin farkın tamda burada! Bir yemeği herkes yapar,ama sen farkını ortaya koyduğun anda o yemek diğerlerinden ayrılacak ve o yemeğin adı geçtiğinde belki de akıllara ilk senin adın geçecek.Farklı olmaktan korkma,farkını ortaya koymaktan korkma!

Yapmak istediğin  her ne ise kendin olarak yapabilirsen, kimsenin kopyası olmadan,kimseyi aynalamadan o zaman doğru yaparsın.Diğerlerinin hatalarına dikkat et ki aynı hataya düşme,başarılarını örnek al ki yürüme ivmen artsın.Ama dikkat ve örnek almaktan daha ileriye gitme,çünkü bir başkasını kopyalamaya başladığın anda onun önüne geçme şansın olmayacak.Hep onun arkasında ve onun adımlarını takip etmek zorunda kalacaksın.

Hatasıyla,başarısıyla kendin ol!Başkaları yaptı diye vazgeçme,pes etme!Belki sen onların göremediğini görüp,onların dokunamadığına dokunacaksın.

Özgün ol, o zaman fark yaratacaksın…

Vazgeçme,herkes yapmış olabilir;ama henüz sen yapmadın…

 

 

ÇİSEM ARACI AYVALI hakkında ()
İşletme mezunu bir Sosyolog adayı.. Bana yorum ile veya modernminimalizm@gmail.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz, Potansiyelinizi keşfetmeniz dileği ile....

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: