En Yeni Yazılar

Başarı İçin İzlenmesi Gereken 7 Adım

Abdullah Yüksel’in Artan İvme serisinden Yaşama Dair Bazı İpuçları adlı kitabı…Bazı kitaplar kendileri sana gelir ya bu da işte tam da öyle bir kitap.Kendisi yolunu buldu ve bana geldi.Bana da okumak ve ders almak düştü.Kitapevlerinde var mıdır bilmem fakat Kişisel Gelişim kitaplarını sevenlerin kaçırmaması gereken kitaplardan derim.

Son bölümde Başarı için ipuçları veriyor.Sizlerle paylaşmak istedim.

İşte Abdullah Yüksel’in kitabından sizi başarıya götürecek adımlar.

1-Sorumluluk Alın; Hayatınızın sorumluluğunu alın.Hatalarınızı kabul edip ders çıkarmaya,kendinizi hep daha ileriye taşımaya gayret edin.Savaşınızda yarışınızda kendinizle olsun.

2-Plan Yapın;Hedefleriniz olsun ve bu hedeflerinize plan ve programlı şekilde ilerleyin.

3-Başarı İçin Ödemeniz Gereken Bedelleri Bilin;Başarı kendini hakedenleri sever ve onları bulur.Hayalinize ulaşırken bir çok hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz bunlar ileride hatırlayacağınız güzel anılarınız olacak, almanız gereken dersi alın ve ilerlemeye devam edin.Pes etmek yok. 🙂

4-Uzmanlaşın;Her işi mükemmel yapamazsınız.Enerjinizi düşüncenizi birden fazla alana yayarsanız hiç birinde tam başarı sağlayamazsınız.Hedefinize kanalize olun ve sizi o hedefe götürecek konularda uzmanlaşın.

5-Kararlı Olun ve Vazgeçmeyin;

6-Hayatın Her Anının Kıymetini Bilin;Tepeye odaklanıp merdivenlerin tadını yaşamayı unutmayın.Sizi tepedeki başarıya götürecek her merdiveni yaşayın,hissedin ve öyle ilerleyin.

7-Ertelemeyin;Bugünün işini yarına bırakmayın…

Abdullah Yüksel’in maddelerini kendi cümlelerimle harmanladım,umarım hayatınıza kıvılcım olur.

 

 

ÇİSEM ARACI AYVALI hakkında ()
İşletme mezunu bir Sosyolog adayı.. Bana yorum ile veya modernminimalizm@gmail.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz, Potansiyelinizi keşfetmeniz dileği ile....

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: