En Yeni Yazılar

Stilini Oluştur/ Bölüm 2-Vücut Orantılama

Stilimizi oluşturmada 1. Bölümde vücut tipimizi belirlemiştir.Şimdi sırada postürümüzün farkına varmak ve onu düzeltmek var. Boynunuz kısa olabilir, beli çevreniz geniş olabilir ya da boyunuz kısa olabilir bunları kıyafet hileleri ile bir tık daha düzgün hale getirebiliriz.Fakat önemli olan bir nokta var ki eğer vücudunuzda beğenmedğiniz noktalar var ise ve bunları spor vs. ile düzeltebiliyorsanız düzeltmelisiniz.Bu sizin özgüveninize çok olumlu şekilde yansıyacaktır.Tabi bu kararı verirken sırf ince bel moda diye o beli istemeniz doğru olmayacak,belki bir kaç yıl sonra kalın bel moda olacak o zamanda kalın bele mi döneceksiniz? Kendinizi en mutlu hissedeceğiniz hale karar verin o yönde elinizden geldiğince düzenlemeler yapmaya dikkat edin.

Vücut orantılamada bazı küçük dikkat edilmesi gereken noktalar var kıyafet seçiminizde bunlara dikkat ederseniz daha orantılı vücut elde etmiş olursunuz.

1- Koyu renkler daha zayıf, açık renkler daha kilolu gösterir.Örnek : geniş basen dar omuzlara sahipseniz açık renkleri üst kıyafetlerinizde koyu tonları da alt kıyafetlerinizde tercih edebilirsiniz.

2-Tek parça her zaman daha uzun gösterir.Örnek: boyunuz kısaysa tulumlar sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir.Burada da çok desenli ve hareketlerden ziyade daha sade parçalara yönelmenizde fayda var.,

3-Dikine çizgiler uzun,enine çizgiler geniş gösterir. Örnek: Bacak boyunuzu uzatmak istiyorsanız ince dikine şeritli pantolonları ya da etekleri tercih edebilirsiniz.Omuzlarınız dar ve geniş göstermek istiyorsanız enine çizgili tshirtler size uygun olacaktır.

4-Küçük şekiller daha zayıf,büyük şekiller daha kilolu gösterir.

5-Etek boyu:Etek boyunda eğer kalın bacaklarınız var ise daha diz veya bilekte biten modelleri tercih edebilirsiniz.

6-Cepsiz pantolonlar daha geniş gösterir,Cepli pantolonlar fazlalıklarınızı gizler.

7-  V yakalar boynu daha uzun gösterir.Boynunuz kısa ise bisiklet yaka yerine v yakaları tercih etmelisiniz . Bo boynunuzu olduğundan daha uzun gösterecektir.

8-Fırfırlar daha geniş gösterir.Geniş göstermek istediğiniz bölgeler için fırfırlardan yardım alabilirsiniz.

9-Pantolon boyu. Bacak boyunuz için oldukça önemlidir.Bacaklarınız kısaysa bilekte biten yada uzun ispanyol pantolon ve topuklu ayakkabılar tam sizlik.Pantolonunuzun bitiş noktasının bacak boyunuzu kesmediğine dikkat etmelisiniz.

10-Vatkalar, Eğer geniş omuzlarınız varsa vatkalardan uzak durmalısınız,fakat omuzlarınız dar ise vatka hilesiyle olduğundan daha geniş ve dik göstermeniz mümkün.

Aşağıdaki görselde de vücut tipinize uygun olan parçaları inceleyebilirsiniz.Alışverişlerinizi bu noktalara dikkat ederek yaparsanız ve gardrobunuzu buna göre oluşturursanız vücudunuz daha orantılı görünecektir.

Stil kalın.

 

 

 

 

ÇİSEM ARACI AYVALI hakkında ()
İşletme mezunu bir Sosyolog adayı.. Bana yorum ile veya modernminimalizm@gmail.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz, Potansiyelinizi keşfetmeniz dileği ile....

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: