En Yeni Yazılar

Sendromsuz Pazartesiye Merhaba

Neden var bu pazartesi sendromu ? Sorun pazarteside mi? Elbette ki değil.Sorun bizim  ruh halimizi pazartesiye atfetmekte.Tabiatta pazartesi sendromu diye bir şey yok,çünkü bir aslan ya da bir kedi için pazar tatili diye bir şey de yok.Bu açıdan bakıldığında sendromun sebebi sanki pazartesi değil de pazar gibi.Bu durumda pazarı da sevmememiz mi gerekiyor? Tabi ki hayır!Peki biz neden bu pazartesiyi bu kadar sevmiyoruz?Çünkü tatilden yeni çıktık,çünkü haftanın ilk iş günü ve bir sonraki tatil gününe çokça vakit var.

Hayatımız boyunca  pazartesi günlerini bu şekilde geçirmek oldukça acımasız olur.Bize bahşedilen her gün çok değerli ve her gün çok özel.Ve yaşamak için her birimiz çalışmak durumundayız.Eğer sevdiğimiz bir işte çalışıyorsak sendrom falan yaşıyor olma ihtimalimiz oldukça düşük, fakat sevmediğimiz bir işte isek sorunun asıl kaynağı zaten bu.E ne yapacağız? Pazartesi günü gidip herkes istifa metnini patronunun önüne koyamayacağına göre o günü sevmeyi öğreneceğiz.

1-Şunu bir kabul edelim;gün masum,sorun bizim o günle ilgili hislerimizde.

2-Pazar gününe çok yoğun plan yapmaz bu gibi planları cumartesi gününe organize edersek pazar günü dinlenmek ve kendimize ayırmak için kalır.,böylece haftaya daha dinlenmiş ve motive başlayabiliriz.

3-Pazar akşamı erken yatmak,ertesi sabah daha rahat uyanmayı sağlayacağından o gün daha erken uyumaya bakın.

4-Kıyafetinizi bir ün önceden hazırlarsanız sabah birde kıyafet ayarlama derdinden kurtulmuş olursunuz.

5-Pazartesi günü daha özenli olmaya gayret edin.Böylece gün içerisinde kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

6-Önceki hafta işlerinizi olabildiğine düzenli bırakırsanız diğer haftaya sarkan işleriniz daha az olacağından kafanız bir nebze daha rahat olacaktır.

7-Sabah güne sevdiğiniz enerjik bir müzikle ve evde yapacağınız kahvaltıyla başlamakta size iyi enerji verecektir.

😯 günün akşamına güzel bir plan yaparsanız günün daha güzel bitmesini sağlayabilirsiniz.Hiç bir plan yapamıyorsanız kendinizi mini bir tatlıyla ödüllendirebilirsiniz.

 

Her pazartesiyi yeniden doğuş tadında yaşayın…

ÇİSEM ARACI AYVALI hakkında ()
İşletme mezunu bir Sosyolog adayı.. Bana yorum ile veya modernminimalizm@gmail.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz, Potansiyelinizi keşfetmeniz dileği ile....

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: