En Yeni Yazılar

IŞIĞINI YANSIT

Medyanın etkisi altındayız. Bu yüzden kendimiz olmaktan ve  kendimize dönmekte zorluk yaşıyoruz.Moda peşinde kendimizi şekilden şekle sokar olduk.Neden?Neden kendimizi en biz halimizle sevemiyoruz? Çünkü medya zihnimizin ayarlarıyla oynuyor.Tamamen kar amacıyla her dönem güzellik adına yeni bir akımı bize dayatıyor.Peki nereye kadar bu akıma ayak uydurabiliriz?

Dış görünüşünden sürekli mutsuz bir nesiliz.Sürekli değişiklik peşindeyiz.Belki de değiştirmemiz gereken görünüşümüz değildir.Belki de medya ve moda yerine ruhumuzu dinlemeliyiz.Herkesin bir rengi var.Bazısına kumral mükemmel görünüm katarken, bazısı sarı güzel ya da kızıl,kahve,siyah…Yani modayı bir kenara bıraktığınızda   nasıl mutlusunuz bir hatırlayın? Kendinizi en iyi en güzel hissettiğiniz haliniz ne zamandı? Ne giymiştiniz? Nasıl görünüyordunuz? İşte bu ışığınızı en güzel yansıttığınız haliniz…Çünkü kendinizi ne zaman en güzel hissettiyseniz o halinizle en güzelsiniz.

Peki yaptığınız işi seviyor musunuz? Hayırsa  sizi neyin mutlu edeceğini bulun hangi işte en mutlu olacaksınız? Alacağınız maaşı,statüyü bir kenara bırakın.Bu hayatta sizi en çok ne yapmak mutlu edecek? Bulun ve o yolda adım atmaya başlayın..

Kendini sev,kendini tanı..Doğruların olsun, kararların olsun.Yolun olsun ve o yolda ilerle.Tüm kendine güveninle, en emin halinle.Kendini bul, en güzel seni keşfet ve ışılda!! İnsanlar sana baktığında seni görsün,bir başkasının gölgesini değil.Bırak onlar seni örnek alsın,sen onları değil.İşe kendini sevmekle başla,kararlarının arkasında ol.İyi ya da kötü senin seçimin olsun.Sonu kötü biterse deneyimdir,iyi biterse başarı.Adım atmaktan korkma.Sana doğru emin adımlarla yürü.Ruhunun fısıltısını dinle. O sana en güzelini söyleyecek…

Stil Kalın…

 

 

ÇİSEM ARACI AYVALI hakkında ()
İşletme mezunu bir Sosyolog adayı.. Bana yorum ile veya modernminimalizm@gmail.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz, Potansiyelinizi keşfetmeniz dileği ile....

IŞIĞINI YANSIT hakkında 1 Yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: