En Yeni Yazılar

Kendinizin En İyi Versiyonu musunuz?

Kendinizin en iyi versiyonu musunuz? Ya da diğer bir deyişle en iyi haliniz misiniz?

Gözünü kapattığında olmak istediğin kişi nasıl biri?Daha sakin,daha hızlı,daha pratik veya daha zayıf,kilolu vs. vs….Gözünü kapattığında olmak istediğin kişi şuan için en iyi versiyonun. Şu anlık olman gereken tepe noktası tamda orası.Hayatta maalesef değiştiremeyeceğimiz bazı durumlar var ve bunlar genellikle beden sağlığı ile ilgili.Değiştiremeyecek olduğumuz her şey bu dünyada bizim sınavımız bizi daha iyi bir insan yapmak için başımıza gelen durumlar.Fakat bunun dışındaki her şey ruhumuz ve bedenimizle ilgili.

Kimsin? Olmak istediğin kişi kim? o yola hangi yoldan gidebilirsin? Yolda yapman gerekenler neler? Öncelikle bunlara karar vermelisin.Sonra da kesin ve uygulanabilir seni o kişiye götürecek bir plan.

Hiç birimiz bu hayata öylesine alelade yaşamak için gelmedik.Hepimizin bir amacı var.Herkes çemberin bir parçası.O yüzden dünyadaki her şey çok değerli ve çok önemli.Peki senin bu hayattaki o büyük amacın ne?

Hayal Et! Beyin hayalle gerçeği ayırt edemiyor.Gece yatağa yattığında kurduğun o gerçekçi hayali zihnin gerçek gibi algılıyor ve seni o yola sokmaya çalışıyor.O yüzden hayal ettiklerine,düşündüklerine dikkat et! Yapamam deme,yaparım de.Bir başkası yaptıysa sende yapabilirsiniz ya da yapamadıysa da yapabilirsin.Bunu denemeden bilemezsin.

Başarı Alışkanlıklarındır ! Alışkanlıklarımız doğuştan bizimle gelmiyor.Sonradan öğreniyoruz.İyiler cepte,kötülerinde yerine iyileri koyarak onları değiştirebiliriz.Bir durumun alışkanlık haline gelmesi için tekrar gerekiyor.Ne kadar tekrar o kadar yerleşmiş alışkanlık.Erken uyanamama sorununa bu yönden bakarak değiştirebilirsin.21 gün kuralını unutma! Hücreler kendilerini 21 günde yeniler bu da bir davranışın alışkanlığa dönüşmesi için gereken ortalama  süredir.

Kendine Güven ! Yapamam deme, yaparım de.Ego kendini korumaya programlı.Karşı taraftan duymamak için olası tüm kötü düşünceleri zihninden geçirip bu durumlara hazırlıklı olmanı sağlıyor.Onu ez geç.En kötü ne olabilir? Yapamamış olmak hiç denememiş olmaktan her zaman daha iyidir.

Hiçbir şey saatin olsun ! Sadece kendine ayırdığın yapmaktan en çok haz aldığın bir şeyi yaptığın  saat dilimi  belirle kendine. O saati sadece kendine ayır ve kaygılarını sıkıntılarını bırakıp sadece kendine çevir yüzünü. Neredesin,nereye gitmelisin? 

İyi insan ol ! Bir yetime el vermeden, yaşlıya yardım etmeden,bir hayvanın sevgisini almadan bu dünyadan gitme.Gece yatağa yattığında kötülük yapmamış olmanın doğayla ve hayatla iç içe olmanın güzel hissi sarsın içini.

Sana bir hayat verildi.Ve onu en güzel şekilde taçlandırmak senin görevin.Zor bir hayat yaşıyorsan daha şanslı olduğunu düşün.Kaybedecek daha az şeyin var demektir.Risk alma ihtimalin hep daha fazla olur ve aldığın riskin karşılığında hayatın sana vereceği haz her zaman daha çok olur.

Sonra değil, şimdi kalk ve olmak istediğin o kişi için ilk adımı at!

 

Stil Kalın…

 

 

ÇİSEM ARACI AYVALI hakkında ()
İşletme mezunu bir Sosyolog adayı.. Bana yorum ile veya modernminimalizm@gmail.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz, Potansiyelinizi keşfetmeniz dileği ile....

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: