En Yeni Yazılar

Dış Görünüş Önemli Değil ! Mi??

Dış güzellik önemli değil,mühim olan iç güzellik! Yalan…

Elbetteki dış görünüm iç güzellik kadar önemli.Neden mi önemli? Çünkü beyin kalıplaştırır,yani size çilek dendiğinde gözünüzde ilk canlanacak olan şey kırmızı bir çilektir!Çünkü çilek=kırmızıdır.Mor bir çilek gözünüzün önüne gelmez veya temiz ve düzgün görünümlü birinin pis  ya da dağınık bir insan olduğunu düşünmezsiniz,çünkü görünümüyle sizde bir izlenim bırakır.Yani günümüzde dış görünüm oldukça önemli.Fakat buradaki önemli nokta gardroplarımız dolsun taşsın,marka giyinelim,güzellik salonlarından çıkmayalım değil!Önemli olan ;öz saygı!!!Yani kişinin kendine olan saygısı.Her gün kendine ayıracağın bir saatlik bakım ritüeli sana öz güven olarak geri döner;öz güven, yüksek motivasyon ve enerji sağlar.Bu böyle bir döngü olarak ilerler.

Ne mi yapacaksın? 

Kendine zaman ayıracaksın…

1-Ertesi gün giyilecekleri bir önceki geceden planlamış olmalısın! Bu sana sabah en az 20 dk. kazandırır ve sabah geç kalma stresi yaşamazsın ve işe çok daha şık gidersin.

2-Daima temiz  ve bakımlı! Bakımdan kasıt full makyaj değil elbette! Yüzüne süreceğin hafif bir allık ve bir rimelde bakımlı olmanı sağlar.Her zaman temiz kokmaya özen göster.

3-Vücuduna hak ettiği değeri ver! Her canının istediğini yeme.”Bu vücuduma faydalı mı yoksa zararlı mı?” diye düşün,öyle beslen.Seni ömür boyunca bırakmayacak olan tek şey vücudun!Ona iyi davran…

4-Spor ,Spor ,Spor! Zayıf olmayı istemeyebilirsin.Ama spor sağlığın için oldukça önemli.Her gün 1 saatlik yürüyüş bile yeterli!Böylece hem öz güvenin artar, hem de daha kontrollü bir insan izlenimi oluşturursun.

5-Beynini besle!Her gün minimum 10 dk.kitap oku.İnsanlar seninle konuşmaktan zevk alsın,boş dedikoduyu bırak…Kendini ve karşı tarafı geliştirebileceğin sohbetler et!

 

İnsanlar kendine değer veren insanlardan hoşlanır,çünkü kendine değer veren insan karşısındaki insana da değer verir.Kendine değer ver,ruhuna,bedenine ve görünümüne önem ver!

Kim bilir belki bugün hayatının aşkıyla karşılaşacaksın ya da eski sevgilin, belki de o çok istediğin iş için bugün bir kapı açılacak.Bunun görünümle ne ilgisi var deme! Belki sana o işi aldırmaz,belki hayatının aşkını sana aşık etmez ama sana öz güven verir ve istediğin şeye +1 yakın durursun.Sonrası beynini ve ruhunu ne kadar önemsediğin ve onların ne kadar bakımlı olduğuyla ilgili…

ÇİSEM ARACI AYVALI hakkında ()
İşletme mezunu bir Sosyolog adayı.. Bana yorum ile veya modernminimalizm@gmail.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz, Potansiyelinizi keşfetmeniz dileği ile....

Dış Görünüş Önemli Değil ! Mi?? hakkında 1 Yorum

  1. Helen Yetiş // 01/13/2018, 12:44 // Cevapla

    Kesinlikle çok doğru bir tespit. Temiz ve bakımlı bir insan diğer insanlardan +1 öndedir

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: