En Yeni Yazılar

Dengede Kal!

Hayat dengeyi sever!Gecenin ardından gelen gün,yazın ardından gelen kış gibi.Aldığın nefesi vermen gerekir,verdiğiniyse alman.

Fazla yersen kilo alırsın,az yersen vücut fonksiyonlarını sağlıklı sürdüremez,;yemekte dengede kal!

Birine çok değer verirsen bunalır gider,az değer verirsen değer görmediğini düşünür ve yine gider; insana değerde dengede kal!

İş hayatına çok önem verirsen sevdiklerine zaman ayıramazsın,sevdiklerine çok zaman ayırırsan bu defa da iş hayatında başarıyı yakalayamazsın,dengede kal!

Hayat böyle tahterevalli gibi bir denge oyunu… Bu oyunda merkezde sen olmalısın,hayatında yer etmesini istediğin her şey de seni çevreleyen bir çemberi oluşturmalı.Çemberin bir parçası sana fazla yaklaşırsa düzen bozulur!

Bu yüzden hayatından dengeyi eksik etme.Bir gün ailene çokça vakit ayır,sonra arkadaşlarınla eğlen.İşine zaman ayırırken, kendine ayıracağın zamanı ihmal etme!

Sevinç anda saklıdır,uzun sürmez.Sevinirsiniz doruk noktası vardır,sonra yavaş yavaş his azalarak biter.Fakat mutluluk huzurla gelir.Huzursa hayatındaki dengeyle ilgili.Her şey yolunda ilerliyorsa mutlusundur ve sorun yoktur!

Yaşamınızdaki huzurlu mutluluğu hissedin, ve o huzurun bozulmasına izin vermeyin…

 

ddafd83e632c0f358d6f99a9b04e5f55

ÇİSEM ARACI AYVALI hakkında ()
İşletme mezunu bir Sosyolog adayı.. Bana yorum ile veya modernminimalizm@gmail.com adresi üzerinden ulaşabilirsiniz, Potansiyelinizi keşfetmeniz dileği ile....

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: